Z ŻYCIA SZKOŁY

Sportowe sukcesy naszych uczniów

W sportach zespołowych uczniowie z niewielkich, wiejskich szkół zwykle stoją na straconej pozycji. Są tam pojedyncze klasy i ograniczone możliwości selekcji najlepszych zawodników. A jednak nasi uczniowie pokazują, że odniesienie sukcesu w rywalizacji z kolegami z wielkich, miejskich szkół jest możliwe. Oczywiście nie w najbardziej popularnych dyscyplinach sportowych jak piłka nożna czy koszykówka, ale w unihokeju już tak.

Świadczą o tym osiągnięcia kolejnych roczników uczniów naszej szkoły. W bieżącym roku obie drużyny unihokeja (dziewczęta i chłopcy) w kategorii wiekowej 14-15 lat odniosły bezdyskusyjne zwycięstwo w powiatowym turnieju w Olkuszu. Dzięki temu awansowały do finału wojewódzkiego Małopolskich Igrzysk Młodzieży w Unihokeju. Odbył się on w dniach: 24 listopada (chłopcy) i 26 listopada (dziewczęta). Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu udzielonemu przez Urząd Gminy Trzyciąż, który opłacił koszt przejazdu młodzieży i opiekunów.

W Nowym Targu obie drużyny zajęły 5. miejsce, walcząc jak równy z równym z przeciwnikami z innych małopolskich szkół. Warto dodać, że wśród rywali były drużyny z miast posiadających pierwszoligowe zespoły hokejowe, takich jak: Oświęcim, Nowy Targ i Krynica. Wielu naszych rywali, hokeistów halowych, na co dzień trenuje i gra w hokeja na lodzie, podnosząc swoje umiejętności techniczne i dyscyplinę taktyczną. Na tym tle jeszcze bardziej należy docenić sukces młodych sportowców z naszej szkoły. Nie bierze się on jednak znikąd. Jest wynikiem wytrwałej, wieloletniej pracy pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego, mgra Marcina Pluty wspieranego przez dyrekcję szkoły oraz władze gminy.

Taka dobra współpraca daje nadzieję na następne sukcesy w kolejnych latach. Życzymy naszym utalentowanym sportowcom kolejnych sukcesów.